© CECC
Hlavní stránka Formu.cz
 Úvodní strana
 Vyhledávání
 PDF a FFW
 Práce s formuláři
 Výzva úřadům
 Kontakt
 

Úvodní strana Používané typy souborůFormuláře s příponou PDF
Formát PDF firmy Adobe je celosvětovým standardem pro distribuci finálních dokumentů vytvořených původně jakoukoliv aplikací. Jeho nespornou výhodou je nezávislost na uživatelově operačním systému a používaném jazykovém prostředí. Soubory PDF zachovávají originální podobu původního dokumentu včetně barev, obrázků a další grafiky, použitých písem a formátování textu. Tentýž soubor v PDF tak vypadá na libovolném počítači vždy stejně.

Stáhněte si zdarma Adobe AcrobatReader 4.05 (5,3 MB) pro tisk a prohlížení souborů PDF.

Formuláře PDF je možné pouze prohlížet a tisknout, vyplňovat se musejí ručně.
Přímé vyplňování na počítači umožňují formuláře ve formátu FFW.

Formuláře s příponou FFW
Formuláře FFW rovněž graficky odpovídají originálním předlohám. Vyplňují se přímo na počítači, tisknout lze samotné vyplnění přímo do originálních tiskopisů nebo kompletní formuláře na čisté listy. Kolonky obsahují předdefinované výpočty a automaticky duplikují vícenásobně vyplňované údaje, např. adresáta na složenkách. Mezi další možnosti formátu FFW patří hromadné vyplňování a tisk údajů z databází (např. Access, Excel) a uživatelská tvorba libovolných vlastních formulářů s podporou výpočtů, obrázků nebo čárkových kódů. Je možné i přímé vyplňování do naskenované předlohy.

Pro práci s formuláři FFW je určen původní český program FormFiller. Veškeré informace a zkušební verzi programu zdarma najdete na adrese www.ff.cz.

Formuláře .EXE a .HTM
Formuláře ve formě spustitelných souborů .EXE nebo .HTM pro přímé vyplňování v prohlížeči najdete v oblasti Elektronického výkaznictví ČSÚ. Tyto soubory serveru Form.cz poskytuje přímo Český statistický úřad a informace k nim najdete právě v sekci EPV. V případě dotazů a připomínek k těmto formulářům se obracejte přímo na uváděná kontaktní místa.

Informace o práci s formuláři a jejich zobrazování, třídění, hledání a stahování do počítače najdete zde.Reklama: Vše, co jste chtěli vědět o Pokeru (english).
poslední aktualizace 11.9.2008 20:06:32

  1999-2001 © Virtual Magic s.r.o., správce serveru: webmaster@form.cz
Provozovatel stránek WWW.FORM.CZ neodpovídá za případné škody způsobené použitím elektronických předloh tiskopisů z tohoto serveru.